Kategorie

Zbiór zadań z języka polskiego dla gimnazjalistów Powiększ do pełnego rozmiaru

Zbiór zadań z języka polskiego dla gimnazjalistów

  • Autor : Robert Chamczyk
  • ilość stron : 88
  • rok : 2015
  • oprawa : miękka
  • ISBN : 978-83-7173-303-1
  • Wydawca : Wydawnictwo ZNP
  • czas dostawy : 2-3 dni

Więcej szczegółów

3 dostępnych

Ostatnie egzemplarze!

15,60 zł

Obniżka!

-20%

19,50 zł

Nauka w gimnazjum to dla każdego ucznia prawdziwe wyzwanie. Gimnazjalista rusza w długą podróż edukacyjną, w czasie której czekają go różne niespodzianki w postaci konkursów, projektów, a jej uwieńczeniem jest egzamin gimnazjalny. Tylko stopniowa, systematyczna praca, począwszy od pierwszej klasy, może zakończyć tę podróż sukcesem. W jego osiągnięciu pomocna z pewnością okaże się niniejsza publikacja.

Zbiór zadań z języka polskiego dla gimnazjalistów to ponad 130 zadań wraz z rozwiązaniami, które pomogą sprawdzić wiedzę i umiejętności ucznia, będą też znakomitym sposobem na ich utrwalenie lub uzupełnienie. Zadania zostały osadzone w następujących treściach kształcenia: czytanie i odbiór tekstów kultury oraz ich analiza i interpretacja, świadomość językowa, a także tworzenie krótkich i dłuższych wypowiedzi. Dodatkowym atutem jest obudowa zadań, w której oprócz rozwiązań znajduje się propozycja punktowania oraz wymagania obowiązującej podstawy programowej. Zadania są zróżnicowane: wielokrotnego wyboru, prawda-fałsz, na dobieranie, dostosowane do tych, które występują w arkuszach egzaminacyjnych. Co ważne – uczeń może pracować ze zbiorem samodzielnie lub pod kierunkiem nauczyciela.

 O Autorze

 Robert Chamczyk – nauczyciel dyplomowany języka polskiego w gimnazjum i liceum, autor wielu publikacji z tego zakresu. W jego zainteresowaniach zawodowych dominuje szeroko pojęta grzeczność językowa, pomiar dydaktyczny oraz kontakt z żywą kulturą ze szczególnym uwzględnieniem teatru.