Kategorie

Homoseksualizm u mężczyzn  Aspekty psychologiczne, psychiatryczne i ewolucyjne Powiększ do pełnego rozmiaru

Homoseksualizm u mężczyzn Aspekty psychologiczne, psychiatryczne i ewolucyjne

  • Autor : Arkadiusz Brzask
  • ilość stron : 100
  • rok : 2008
  • oprawa : miękka
  • ISBN : 978-83-89629-87-6
  • Wydawca : Continuo
  • realizacja : 2-5 dni

Więcej szczegółów

3 dostępnych

Ostatnie egzemplarze!

27,72 zł

Obniżka!

-16%

33,00 zł

Książka pt. „Homoseksualizm u mężczyzn” stanowi zupełnie nowe podejście wobec fenomenu homoseksualizmu. W dotychczasowych publikacjach dostępnych na polskim rynku traktowano orientację homoseksualną bądź jako dewiację, bądź jako nietypowe zachowanie seksualne i zawsze odnoszono do heteronormatywnych wzorców życia społecznego. W nowszych książkach poruszano zagadnienia socjologiczne dotyczące homoseksualizmu. Publikacja Arkadiusza Brzaska traktuje orientację seksualną jako fenomen biologiczny uwarunkowany odmiennym rozwojem mózgu. Autor daleki jest od normatywnego, a zwłaszcza heteronormatywnego ujmowania fenomenu homoseksualizmu. Wyraźnie wskazuje na jego neurorozwojowe tło i uwarunkowania biologiczne oraz konotacje społeczne. Zaletą książki jest rzetelny opis faktów i badań naukowych oraz ich interpretacja, daleka od emocjonalnych sądów i ocen moralnych.

Autor uważa, że orientacja seksualna, jako właściwość umysłu człowieka, nie powinna być przedmiotem ani ocen moralnych, ani dociekań etycznych. W książce postuluje się, że osoby homoseksualne mają prawo domagać się równego traktowania z heteroseksualistami przez prawo i ochronę zdrowia.

Zaletą książki jest omówienie antropologicznych uwarunkowań orientacji, co jest zgodne z nurtem współczesnej psychologii ewolucyjnej. Zwraca uwagę szeroki kontekst intelektualny omawianych zagadnień i erudycja autora.