Kategorie

Rozluźnianie powięziowe dla równowagi strukturalnej Powiększ do pełnego rozmiaru

Rozluźnianie powięziowe dla równowagi strukturalnej

  • Autor : James Earls ; Thomas Myers 
  • ilość stron : 315
  • oprawa : twarda ; A4
  • rok : 2012
  • ISBN : 978-83-934424-4-7
  • Wydawca : WSEiT Poznań 
  • realizacja : 2-4 dni

Więcej szczegółów

Stan: Ten produkt nie występuje już w magazynie


Powiadom mnie kiedy będzie dostępny

89,00 zł

Rozluźnianie powięziowe dla równowagi strukturalnej łączy umiejętności z zakresu terapii manualnej z ekscytującym polem terapii strukturalnej, wykorzystującej wyjątkowe, nowo odkryte właściwości tkanek powięziowych. Powięź jako struktura biologiczna odgrywa istotną rolę w podtrzymywaniu, postawie i stabilności. Poprzez świadomą ocenę i manipulowanie wzorcami powięziowymi będziesz w stanie na dobre zmienić wiele przewlekłych wzorców napięcia, na które uskarżają się twoi pacjenci. 
Publikacja skierowana jest do wszystkich praktyków zajmujących się pracą z ciałem (ang. bodywork), stosujących terapię manualną. Fizjoterapeuci, osteopaci, chiropraktycy i masażyści mogą pomóc swoim obecnym i przyszłym pacjentom poprzez analizę strukturalną i zaplanowanie strategii terapeutycznej z wykorzystaniem technik opisanych w tej książce. Autorzy zebrali w niej wyjątkowe wprowadzenie do anatomii strukturalnej, wzbogacając je o aktualną wiedzę na temat powięzi oraz metodę analizy posturalnej wraz z przejrzyście i szczegółowo opisanymi technikami. 
James Earls pierwsze szkolenie z zakresu pracy z ciałem w ukończył 1991 roku. W 2000 roku podjął naukę u Thomasa Myersa. Obecnie praktykuje Integrację Strukturalną i masaż w Belfaście i jest dyrektorem Ulti-mate Massage Solutions and Kinesis UK, które organizuje wysoce specjalistyczne szkolenia z zakresu taśm anatomicznych (ang. Anatomy Trains), technik rozluźniania powięziowego (ang. FascialRelease Techniąue) i integracji strukturalnej (ang. Structural Integration) w całej Europie. Earls jest popularnym wykładowcą i regularnie pisuje do szeregu czasopism poświęconych tematyce pracy z ciałem. 
Thomas Myers przez 30 lat praktykował zintegrowaną terapię strukturalną w różnych warunkach klinicznych i kulturowych. Jest autorem książki Taśmy anatomiczne (DB Publishing 2010) i licznych artykułów dla czasopism branżowych. Myers kieruje firmą Kinesis Inc., która oferuje certyfikowane kursy z zakresu Integracji Strukturalnej i doskonalenia zawodowego dla terapeutów manualnych i ruchowych różnych profesji na całym świecie. 
Co za wspaniały pomysł połączenia wiedzy i sposobu myślenia Jamesa Earlsa z klasycznym wkładem do strukturalnej pracy z ciałem Toma Myersa. To długo oczekiwany rozwój teoretycznej koncepcji Taśm Anatomicznych w postaci jasno napisanego, praktycznego podręcznika jak to zrobić. Powinni go przeczytać wszyscy specjaliści z różnych dziedzin zajmujący się pracą z ciałem - nie tylko ci, którzy koncentrują się na integracji strukturalnej. 
Art Riggs, Zaawansowany Certyfikowany Rolfer i masażysta, autor książki Masaż tkanek głębokich. Wizualny przewodnik po technikach 
Rozluźnianie powięziowe nigdy nie zostało przedstawione w sposób tak zrozumiały i osiągalny - wspaniale zilustrowana, znakomita lektura. 
Leon Chaitow, ND, DO, honorowy wykładowca Uniwersytetu Westminster w Londynie, redaktor naczelny Journal of Bodywork & Movement Therapies 
Książka ta jest kompletnym i nowatorskim podejściem do technik rozluźniania powięziowego. Dr Erik Dalton, autor metody Myoskeletal Alignment Techniques 
Wspaniale łącząc rzemiosło z nauką, książka ta integruje wiele aspektów zmian strukturalnych z anatomiczną dokładnością. Pozwala to spojrzeć na zależności dotyczące ludzkiego ciała i na to, jak odwołują się one do tworzenia różnych wzorców, które będziesz obserwował u swoich pacjentów. Co równie ważne, książka ta oferuje ci strategię rozwiązywania związanych z tym problemów. 
Dr Robert Schleip, MA, Dyrektor Projektu Badawczego Powięzi, Instytut Fizjologii Stosowanej na Uniwersytecie w Ulm, Dyrektor ds. Badań Europejskiego Towarzystwa Rolfingu